Hubert Meyer

Hubert Meyer – policyjny profiler

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie kim tak naprawdę jest Hubert Meyer (https://www.taniaksiazka.pl/seria/hubert-meyer), to całkiem możliwe, że nie miał do czynienia z książkami, jakie napisała Katarzyna Bonda. A może miał do czynienia, ale seria o tym bohaterze wcale nie wpadła mu w ręce. Hubert Meyer to postać fikcyjna, policyjny psycholog, który zajmuje się wykonywaniem portretów przestępców. Meyer na ogół ma do czynienia z wyjątkowo trudnymi sprawami, których rozwiązanie wymaga od niego nie lada zaangażowania. Do tej pory ukazały się trzy, niezwykłe książki z tej serii, a czwarty tom doczekał się premiery przed wakacjami 2021.

“Tylko martwi nie kłamią”

Łódź. Czasy współczesne. W jednej z kamienic, znajdującej się blisko centrum miasta, zostają odnalezione zwłoki śmieciowego barona. Człowieka, który był doskonale znany w mieście. Policja domyśla się, że jego gwałtowna śmierć związana jest z “udziałem osób trzecich”. Z udziałem takich osób, które prowadziły z nim interesy, ale nie są wykrywalne. Na pierwszy rzut oka sprawa w całości jest już do zamknięcia. Dopiero Hubert Meyer zauważa pewne dowody, które stoją w sprzeczności z tym, co policja sądzi. Okazuje się, że cała sprawa jest bardziej skomplikowana niż wszyscy przypuszczali. Rozpoczyna się żmudne śledztwo, które powiązane jest z pewnym morderstwem sprzed kilkunastu lat, w tej samej kamienicy i w tym samym mieszkaniu.

“Nikt nie musi wiedzieć”

Czas na urlop. Hubert Meyer jest doskonale do tego przygotowany, aby spędzić czas w samotności i z ulubionymi filmami w telewizji. Tylko, że chyba policja nie wyobraża sobie bez niego życia. Wkrótce po tym jak rozpoczyna się jego urlop, koledzy na czele z prokurator Weroniką Rudy odwiedzają go w mieszkaniu. Meyer ma pomóc zatuszować przestępstwo, którego dopuścił się pewien policjant. Niby była to sprawa w dobrej wierze, ale policjantowi i tak grozi wyrok. Meyer, dzięki swoim psychologicznym umiejętnościom, ma skierować trop na inne tory, aby policjant nie został osądzony. Rudy i Meyer mają ku temu doskonałą okazję, ponieważ dochodzi do morderstwa w Mosznej, pod zamkiem. Obydwoje podejmują trop, który po jakimś czasie zaczyna niknąć. Tak samo jak osoby, które cokolwiek mogą wiedzieć na ten temat. Czy to wina samego mordercy? Czy ktoś chciałby coś ukryć przed Meyerem? Czy psycholog policyjny, pani prokurator i cała reszta będą w stanie odnaleźć winowajcę? Katarzyna Bonda zadbała o to, aby książka przez cały czas trzymała w napięciu. Hubert Meyer będzie musiał pokazać na co go stać.